O nás

Náš statek jsme zdědili po předcích a od roku 1991 na něm hospodaříme. Najdete nás přímo v zeleném srdci Česka, v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy na Českomoravské vrchovině. Věříme, že si přírodu v okolí naší farmy zamilujete stejně jako my.

Od roku 1994 provozujeme ubytování. Nabízíme příjemné vybavené apartmány a prohlídku farmy. Můžete ochutnat pohádkové buchty.

Když jsme statek přebírali, byl jeho součástí chov ovcí. Rozhodli jsme se v něm pokračovat a postupně jsme původních 25 hektarů a luk pastvin rozšířili na dnešních 120 hektarů luk, pastvin a orné půdy. Od roku 1997 hospodaříme ekologicky, abychom byli k přírodě i lidem co nejšetrnější. Zabýváme chovem hovězího skotu Angus, chovem Českomoravského belgického koně a chovem poníků. V roce 2022 jsme předali zemědělství synovi a jeho rodině. Zabývají se chovem skotu plemene Aberdeen Angus, v pastevní sezónu se stádo pase na vzdálenějších pastvinách. Chovají koně plemene Českomoravský belgik a shetland pony. Ve stádě jsou chovné klisny s hříbaty a plemenní hřebci. Dále chovají holandské minikozy.